ANNE SÜTÜ EN DOĞAL VE EN TAZE BESİNDİR…

ANNE SÜTÜ EN DOĞAL VE EN TAZE BESİNDİR…

1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla Marmara Üniversitesi İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Pediatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Perran BORAN, hastanemiz Emzirme Danışmanları Ayşe KUTLUATA ve Gülay AYGÜN ‘ün düzenlemiş olduğu , Anne ,anne adaylarının ve sağlık çalışanlarının katılımıyla Emzirme Haftası kutlandı.

GÜNCEL - 2018-10-03 20:08:42 Bu içerik 2703 kez okundu.

Emzirme haftasına  özel farkındalık oluşturmak adına  tüm sağlık çalışanları üzerinde bebek dostu logosu ve ilk 6 ay Sadece anne sütü yazılı tişörtleri giymeleri  dikkat çekti. Emzirme haftası etkinliğinde anne sütünün faydaları, emzirme teknikleri, ilk 6 ay sadece anne sütü ve dünya sağlık örgütünün önerisi ile 2 yaş ve ötesine kadar emzirmenin önemi belirtildi.

Emzirmenin bebek ile anne arasındaki duygusal bağ oluşumunda en güçlü unsur olduğu, Anne sütünün bebekte beyin gelişimi ve zeka gelişimini artırdığı vurgulandı. Anne sütünün bebeğin ilk aşısı olup bebeği  her türlü enfeksiyondan korunmasına yardımcı olan  mucizevi besin olduğunun  önemi vurgulandı.

Anne sütünün doğal ekonomik ve mucizevi bir protein ve besin kaynağı olması ile birlikte anne sütünün aynı zamanda her daim taze ve bebeğe verilmek üzere her an hazır ve steril olması anne  ve bebek açısından avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında anne adaylarının emzirme dönemi süresinde beslenmelerine dikkat etmeleri, anne sütünün kaliteli kıvama getirecek besin maddelerinden beslenmeleri gerektiği anlatıldı.

Birçok anne ve anne adayının katılım sağladığı 1-7 Ekim emzirme haftası etkinliğin de balonlar dağıtıldı anne ve anne adaylarına lohusa şerbeti ikram edildi. Sonrasında doğumhane, kadın doğum, çocuk acil servislerinde yatan anne ve anne adayları ziyaret edilerek broşür dağıtılıp bilgilendirildi.

Haber: Abdurrahman YEŞİLDAĞ

 

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER