GELİN CANLAR BİR OLALIM
İbrahim DİNÇ

GELİN CANLAR BİR OLALIM

Bu içerik 1281 kez okundu.

“Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli ve Tüm Gönül Dostlarına Selam Olsun…”

Birlikte rahmet, huzur ve bereket-bolluk vardır. Özellikle de Hakk’ın rızası vardır. Atalarımız bizlere şu tavsiye de bulunurlar: “Sürüden ayrılanı kurt yer” derler.

Cumhuriyet tarihimizin en demokratik ve ülkemizin ufkunu aydınlatacak günlere doğru tam yol almışken birilerinin canı sıkılmış olmalı ki tam yol almış giden vasıtanın tekerlerine takoz koymaya çalışıyorlar. Şahsım adına inanıyorum ki Aziz Halkımız bu tür entrikalara asla itibar etmeyecek ve kanmayacaktır. Unutmayalım ki Atalarımız “Su uyur düşman uyumaz” derler. İstiklâl Savaşımızın Baş Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Paşa ; “Türk milleti çalışkandır, zekidir” der.

Gelin bundan 15-20 yıl öncesine doğru kısa bir yol alalım ve bakalım ne gibi değişiklikler olmuş hep birlikte görelim:

 1. Gece yarıları hastahane yolların tutup binbir çileyle doktorlara koşarken, mahallelerimiz Aile Sağlık Ocaklarıyla dolmuş. Artık yurdumuzun her yerinden, tüm Eczanelerden ilaçlarımızı eksiksiz alır olmuşuz.

 2. Gece yarıları uykumuzdan uyanarak günlük su ihtiyaçlarımızı karşılamak için 1-2 saat gelen suyla kaplarımızı doldurmak çilesinden kurtulmuşuz.

 3. Sokaklara dökülen çöp yığınlarının pis kokusundan yürüyerek evimize gidemezken bugün binlerce Çöp Konteynırlarını yerlerin altına gömer olmuşuz. Bu çağdaş ve güzel hizmeti yapanlara selam olsun.

 4. Sık sık kesilen su ve elektrik çilesinden kurtulmuş; kömürün isinden ve kokusundan uzak doğalgazlarla tanışarak sıcak su ve ısınma ihtiyacımızı daha sağlıklı bir şekilde karşılar olmuşuz.

 5. Mahallelerimizde doğru dürüst telefon kulübesi bulamazken artık görüntülü, çok fonksiyonlu; tansiyon ölçen, adımlarımızı sayan, fotoğraf çeken, kamera kaydı yapan, stresli olup olmadığımız kontrol eden akıllı telefonlar kullanmaya başlamışız.

 6. Bilgisayar çağına ayak uydurur olmuşuz. Özellikle gençlerimizi tebrik ediyorum. Çok mahirler. Ahh onları biraz gereksiz oyunlar oynamaktan alıkoyabilsek…

  Hülasa bu örnekleri sayfalarca yazmak mümkün. Bu değişimler, “Cumhuriyet tarihimizde açılan yepyeni bir çığır değil de ya nedir Allahaşkına?”

  Atalarımız, “Yiğidi döv ama hakkını inkâr etme” derler.

  Ben bunları yazarken yalnızca Tuzla ve Pendik’ten bahsetmiyorum. Mutlaka Kartal Belediye Başkanımız Dr. Altınok Bey'inde yaptığı güzel hizmetler vardır. Yapılanlar bizim başımızın tacıdır. Ama genel manada yollar, köprüler, tüneller, alt geçitler, üst geçitler, İDO’lar. BUDO’lar, yer altı ve yer üstü metroları vs. bu dönemin eserleridir.

  1976-1982 yılları arası Yeşilköy hava Limanında çalışırken uçağa binmemiz ne mümkündü. Bu gün Üniversite öğrencisi çocuklarımız uçakla evlerine ve okullarına gidip geliyorlar.

  Görüyorsunuz kar yağıyor yollarımız kapanmıyor. Sabahlara kadar tuzlama, ilaçlama ve küreme araçlarımız belirli noktalarda bizlerin huzuru için nöbet tutuyorlar. Fırtınalı ve sisli havalarda Yalova şehir hatları vapurunu beklenmek zorunda değiliz, bu sıkıntının da  alternatifi Osman Gazi Köprümüz var.

  Bunları yazmama ne hacet. Gün birlik olma, omuz omuza durma günüdür. Sizler bunları görüyor ve biliyorsunuz. Peki takdir etmiyor musunuz? Sözün özü birlikten kuvvet doğar. Haydi hep birlikte daha iyisini ve daha güzelini yapmaya ne dersiniz? Takdir Cumhurun…

 “Birileri yerin altına tünel kazıp memleketin temeline bomba  koyarken diğer belediyelerimizin yüzlerce yapıp yer altına yerleştirdikleri çevreci ve çağdaş bombasız çöp konteynırı hizmetlerini görmezlikten mi gelelim?”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Recep Cengiz Subaşı     2019-02-27 Bize Nasip olan Tüm bu Nimetlerin Kıymetini bilenlerden olalım inşaallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI