HER GÜN YENİDEN DOĞARIZ…
İbrahim DİNÇ

HER GÜN YENİDEN DOĞARIZ…

Bu içerik 567 kez okundu.

“Yeni yıla merhaba!.. Gelin canlar bir olalım.”

Büyüklerimiz üç şey geri gelmez derler.

1-Geçen zaman,

2-Atılan ok,

3-Söylenen söz.

Sosyal hayatımızda bu üç ögeyi dikkate alırsak sanırım çok isabetli bir iş başarmış oluruz.

Ne gariptir ki 3-5 gün sonra pür-neşe uğurlayacağımız 2018 acı tatlı anılarla dolu koskoca bir yıl. Maalesef ardına bakmadan uçup gidecek olan 2018 yılından ise  bizlere sadece acı-tatlı hatıraları kalacak.

Dileğim odur ki acılarla dolu geçen yıllar çağdaş dünyada yepyeni bir anlam kazanır. Sevginin, barışın ve hoşgörünün egemen olduğu bir dünya özlemiyle yanıp tutuşan binlerce, yüzbinlerce, milyonlarca atan sevgi dolu yürekler karşılık bulur.

Unutmayalım ki rahmetle ve minnetle anılmak isterseniz güzel hatıralar ve eserler bırakmalıyız. Aksi takdirde zalimin zulmünden geriye yalnızca kin ve nefretten başka bir şey kalmaz.

İlmin ve teknolojinin bu denli geliştiği ve gelişmeye devam ettiği dünyamızda her türlü gücü ve kuvveti kendinde sananlar binlerce, yüzbinlerce canların vebalinin boyunlarında olduğunu unutmasınlar. Şek ve şüphe yok ki; “Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah’ı var” düsturuna yürekten inananlardanız. Akan ve akıtılan kanın mutlak bir bedeli olmalı. Er ya da geç İlâhi adalet mutlak tecelli edecek, her can zerre miskal yaptığının karşılığını görecektir.

Geçmişten ders almak akl-ı selim her can için bir erdemdir. Temennimiz tüm acılar ve sıkıntılar mazide kalır. Atiyi ise yepyeni ufukların açılacağı hayaliyle herkesin ve her kesimin kapısının önünü süpüreceği günü  büyük bir heyecanla bekliyorum. Aksi takdirde temiz ve müreffeh bir toplum hayal olur. Ecdadımızdan bizlere kalan o güzelim değerlere sırtımızı dönmeyelim. Dünya medeniyetleri içerisinde sevginin, hoşgörünün ve civanmertliğin anayurdunda doğup büyümenin kıymetini ve kadrini bilelim, hamd-u senalar edelim. Yıkmak kolay, yapmak zordur. Gerçekleri göremeyenlere elimizden Rabbım hidayet eylesin demekten başka bir şey gelmiyor.

Sevginin ve barışın egemen olduğu bir dünya dileğiyle; sağlık, huzur ve başarı dolu yepyeni bir yıl dilerim.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU