HER ŞEY GÜZEL YURDUMUZ İÇİN…
İbrahim DİNÇ

HER ŞEY GÜZEL YURDUMUZ İÇİN…

Bu içerik 602 kez okundu.

Yapılanları görmemek mümkün değil, amma bilmemezlikten gelmek mümkün.  Bu da nankörlüğün, kıymet-kadir bilmezliğin örneği olsa gerek.

***

Önümüzdeki aylarda, yerelde yeni bir hizmet dönemi başlayacak. Cumhuriyet tarihimizden bu güne kadar yapılmamış sayısızca devasa projelerin hayata geçirilmiş ve halkımızın hizmetine sunulmuş olmasını takdirle karşılıyoruz. Devletimize, milletimize zerre kadar hizmet edenlere minnettarız.

Bizim kuşak sokaklardaki çöp yığınlarını, gece saat üçte gelen ve bir saat sonra kesilen şebeke sularını, gaz yağı, şeker ve benzin kuyrukarını, karaborsa sana yağlarını, hastane kapılarında rehin kalanları ve ilaç kuyruklarını, faili meçhulleri, rüşveti, adam kayırmayı, yolu-elektriği- suyu ve okulu olmayan köylerimizi vs iyi bilirler. Tarihimiz bunları halkımıza reva görenleri asla ve kat’a affetmeyecektir. Aksine bizlere samimiyetle gece ve gündüz demeden, vazife kutsaldır inancıyla bu hizmetleri bahşedenleri gelecek nesillerimiz rahmetle ve minnetle yâd edeceklerdir.

Kardeşi kardeşe düşman edip fitne sokanlara, insanlarımızı canından bezdirip devletine hor baktıranlara yazıklar olsun.

***

Milletin bahçesi açıldı…

‘Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane  ve Çırpıcı’da halkımızın hizmetine sunulan devasa bir bahçe. Ne yazık ki yeşil oyun alanı olmayan, dar sokaklarda oyun oynamak zorunda kalan binlerce yavrularımız…Bu yavrularımız çocukluk duygularını tatmadan, oyun çağını sağlıklı bir şekilde tamamlayamadan maalesef hayata merhaba diyorlar. Bu bakımdan bu ve benzeri alanlara çok  ihtiyacımız vardı. Zerresinde emeği, göz nuru ve alın teri olanlara selam olsun.

***

Aklın yolu bir, sağlam toplum böyle olmaz elbette…

Sevgiye, saygıya ve hoşgörüye dayalı olmayan hiçbir anlayış bizi asla huzura kavuşturamaz.

Bu vatan bizim! Bu vatan hepimizin. Doğmamış çocuğumuzun hakkı var. Bizlere Aziz Yurdumuzu miras bırakan ecdadımızın hakkı var. Yediden yetmişe aklı-selim her yurttaşımızın taşın altına elini koyması lazım. Lafla değil icraatla. Herkes önünde gördüğü çöpü alıp çöpe atmadıkça, kuru sıkı atıp tutmaktan vazgeçmedikçe;  kusura bakmayın ‘birbirimizi kandırmayalım ‘modern ve müreffeh bir toplum olamayız.

 İçimizde; hızlı trene, uçağa, feribota hemen hemen binmeyeni; Orhangazi’den, Avrasya’dan, Yavuz Sultan Selim’den, Metrolardan, Metrobüslerden geçmeyeni  göremezsiniz değil mi?

Dürüst ve samimi olmak bir insanlık erdemidir. Yurt dışına gidip gördüğümüz hoşumuza giden manzaraları ballandıra ballandıra anlatmak bizlere tâd veriyor da peki buralarda yapılan bu kadar güzel eserleri göremeyen, onu kollayıp koruyamayan ve hatta hor kullanan zavallılara ne demeli?

Bu vesileyle tüm eğitimcilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar; genç beyinlerimizi muassır medeniyetler yarışına hazırlayan tüm öğretmenlerimize selam, saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.

Allah’ın selamı ve mağfireti üzerlerinize olsun. Râbbım birlik ve beraberliğimizi daim eylesin; ülkemi ve ülkemin güzel insanlarını her türlü tehlikelerden korusun inşaallah.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI