EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU YERDE BULUŞALIM

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi’mizin Tuzlalılara sunduğu eğitim ve kültür hizmetleriyle adından söz edilir bir kurum haline geldiğini belirten Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır;” Kursiyerlerimize eğitim seviyesi, yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin hizmet veren Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, gerektiğinde resmi kurum ve çeşitli kuruluşlarla iş birliği yaparak, mesleki, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle hayat boyu yapılan eğitim, üretim, rehberlik ve uygulama etkinliklerine yönelik çalışmalarını devam ettirmektedir” dedi.

EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU YERDE BULUŞALIM
EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN BULUŞTUĞU YERDE BULUŞALIM
Bu içerik 704 kez okundu.
Advert

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, yılda ortalama 500 uzman öğretmeni  300 farklı alanda 450 kurs merkezinde 1750 kurs açarak yaklaşık 50 bin kursiyerine hizmet vermektedir.

Kurum Müdürü Metin Çangır; kurumumuz Açık Ortaokul’da ve Açık Lise’de  toplamda 10 bin  açık öğrenim öğrencisine hizmet vererek Tuzla ilçesinin eğitim kalitesine büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca üniversiteye hazırlık için destekleme ve yetiştirme kurslarımıza katılan öğrencrimizin her yıl %75 üzerinde öğrencimizin çeşitli üniversiteleri kazanmalarına ve yerleştirilmelerine büyük katkı sağladıklarını belirtti.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır; ”Kurslarımızda verdiğimiz eğitim, hızlı değişimin insan hayatında ortaya çıkardığı yeni ihtiyaçların giderilmesinde bir çözüm olarak kabul edilebilir. Tuzla Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerine yaşadıkları yere en yakın kurumlarda ve merkez binamızda cam, çini, gümüş işlemeciliği, tekstil, şiş örücülüğü, ahşap boyama, nakış, dikiş, çocuk eğitimi, Osmanlıca, Kuran-ı Kerim, ile iletişim-diksiyon, bilgisayar, arıcılık, emlak danışmanlığı, hijyen eğitimi, okuma-yazma eğitimi, bağlama, İngilizce, Arapça, Rusça, işaret dili, halk oyunları, spor ve diğer mesleki ve genel alanlarda talepler doğrultusunda kurslar açmaktadır. Açılan kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız web sitemiz üzerinden kolaylıkla ön kayıt yaptırabilir” dedi.

Haber: Tuzla HEM

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEYAZ BASTON FARKINDALIKTIR
BEYAZ BASTON FARKINDALIKTIR
ANADOLU’NUN MOTİFLERİ GELİYOR
ANADOLU’NUN MOTİFLERİ GELİYOR