FATİH CAMİSİ’NDE BAYRAM SABAHI COŞKUSU

Fatih Belediyesi geleneksel hale getirdiği bayram namazı sonrası çorba ikramına bu bayram da devam etti. Fatih, Süleymaniye, Yavuz Selim, Sümbülefendi ve Sultanahmet Camilerinde bayram namazı sonrası toplam 10 bin kişiye çorba ikramı yapıldı.

FATİH CAMİSİ’NDE BAYRAM SABAHI COŞKUSU
FATİH CAMİSİ’NDE BAYRAM SABAHI COŞKUSU İbrahim Dinç
Bu içerik 1143 kez okundu.

Ramazan ayı boyunca Fatih’te iftar sofralarında binlerce vatandaşa iftar veren Fatih Belediyesi, bayram sabahı da ilçenin 5 büyük caminde vatandaşlara çorba ikramında bulundu.

Ramazan ayının sona ermesi ile beraber bayram sabahı namazlarını kılmak isteyen vatandaşlar camilere akın etti. Ramazan’ın en güzel yaşandığı ilçelerden biri olan Fatih’te bayram namazı için vatandaşlar Fatih Cami’ni doldururken, camiye sığamayan cemaat avluda namazlarını kıldı. Bayram namazı sonrası Fatihliler birbirlerinin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan da vatandaşlarla bayramlaşıp onlarla sohbet etti.

Başkan M. Ergün Turan, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde geçirmesi temennisinde bulundu. Başkan Turan, geleneksel hale gelen bayram namazı sonrası çorba ikramı programıyla vatandaşların bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde bayramlaşmalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Başkan M. Ergün Turan, “Fatih’te belediye başkanı olarak ilk bayramım, çok güzel bir ramazan geçirdik. İstanbul’da doğdum, büyüdüm. Fatih’te bu kadar yoğun bir ramazan geçirmemiştim. Fatih’te Ramazan’ın manevi havası çok farklı. Bayramlar, manevi ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, paylaşımların en üst seviyede yaşandığı günlerdir. Bayramda tüm bu güzelliklerin yaşanması temennisiyle, tüm halkımızın Ramazan Bayramı’nı kutluyorum” dedi. Başkan Turan çorba kuyruğuna giren vatandaşlara da kendi elleriyle çorba ikram etti. 

Haber: Fatih Basın

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU