GEBZE İŞKUR’DAN ENGELSİZ KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler haftası, Birleşmiş Milletlere üye 156 üye ülke tarafından aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır.

GEBZE İŞKUR’DAN ENGELSİZ KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ
GEBZE İŞKUR’DAN ENGELSİZ KARİYER GÜNÜ ETKİNLİĞİ İbrahim Dinç
Bu içerik 356 kez okundu.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler haftası, Birleşmiş Milletlere üye 156 üye ülke tarafından aynı tarihlerde kutlanan özel bir haftadır. Bu itibarla Gebze İş Kurumu Şube Müdürlüğünce 15 Mayıs 2019’da 2’incisi organize edilen Engelsiz Kariyer Günü Etkinliği ile iş arayan engelliler, işverenlerle bir araya getirildi.

15 Mayıs’ta Gençlik Merkezinde düzenlenen Engelsiz Kariyer Günü Etkinliği, Gebze İş Kurumu Şube Müdürü Nurullah Karataş’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Konuşmasında her bireyin birer engelli adayı olduğunu vurgulayan Karataş, engelli bireylere empatiyle yaklaşılması gerektiğine dikkat çekti.

İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Muhammed Açıkgöz’ün de hazır bulunduğu etkinlikte Gebze Kaymakamı Mustafa Güler de katılımcılar arasındaydı.

Açılış konuşmasını yapan Gebze İş Kurumu Şube Müdürü Karataş’ın ardından konuşmalarını yapan Gebze Kaymakamı Güler; Engellilerin iş hayatında daha aktif rol almaları için her türlü çaba içinde olacaklarını ifade etti.

Engelsiz Kariyer Günü Etkinliği engelli iş arayan ve yakınları tarafından ilgiyle takip edildi. 368 Engelli vatandaşın birebir işverenlerle görüşmesi sağlandı. 61 işverenin katıldığı Engelsiz Kariyer Günü Etkinliğinde 110 açık iş ilanı İş Kurumu Portalına işlendi.

Anadolu Yakası Haber

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI