GENÇLER MESLEK SEÇİMİNDE ÇÖZÜM ÜRETECEKLER

Pendik Belediyesinin “Meslek Seçiminde Gençlik Politikaları” Projesi için Ağrı, Bursa ve İstanbul’dan seçilen 52 genç, Pendik’te bir araya gelerek ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

GENÇLER MESLEK SEÇİMİNDE ÇÖZÜM ÜRETECEKLER
GENÇLER MESLEK SEÇİMİNDE ÇÖZÜM ÜRETECEKLER İbrahim Dinç
Bu içerik 1156 kez okundu.

Gençler, meslek seçimi konusunda yaşanan sorunlara çözüm önerileri üretmek üzere çalışmalara başladı.

Yanlış kararlar ve yönlendirmeler sonucu seçilen okullar ve meslekler, pek çok gencin mutsuz olmasına ve pişmanlık yaşamalarına yol açıyor. Gençlerin bu önemli sorununa sahip çıkan Pendik Belediyesi, onların hem sorunları tespit etmesi, hem de çözüm yolları üretmesi amacıyla proje geliştirdi.  AB’den hibe desteği almaya hak kazanan “Meslek Seçiminde Gençlik Politikaları” Projesi’nde görev almak üzere üç ilden lise ve  üniversite öğrencileriyle mesleğe yeni başlamış toplam 52 genç seçildi.  Projenin ilk bölgesel toplantısı için Pendik’te bir araya gelen gençler, iki gün boyunca meslek seçimi konusunda aile baskısı başta olmak üzere yaşadıkları çeşitli sorunları dile getirdiler ve uzmanların önerilerini dinlediler. 

Üç aşamalı gerçekleşecek projede görev alan gençler, ilk toplantının ardından sorunları tesbit etmek üzere anket hazırlayarak bulundukları şehirde yaşıtlarına uygulayacak. İkinci toplantıda anket sonuçları değerlendirip öneriler sunulacak. Eylül ayında ise geniş katılımlı bir Ulusal Zirve düzenlenerek gençlerin hazırladığı çözüm önerileri kamuoyu ile paylaşılacak.

Haber: Pendik Basın      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI