TÜRK MEDYASI MASAYA YATIRILDI

“UYGAD çıtayı yükseltti. İstişare toplantısına ilgi bir hayli fazla idi…”

TÜRK MEDYASI MASAYA YATIRILDI
TÜRK MEDYASI MASAYA YATIRILDI İbrahim Dinç
Bu içerik 1168 kez okundu.

Medyanın dünü, bugünü ve yarını konuşuldu...

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD), Medya İstişare toplantısında paydaşları biraraya getirdi. Siyasetçi, gazeteci, yazar ve akademisyenler ile iş adamlarından oluşan 100'e yakın katılımcı, konuşmacıları dinledi.

26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 23. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili, Hukukçu ve Akademisyen Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Tıp Doktoru Profesör Yusuf Kalko, Mardinliler Federasyonu (MARDİNFED) Genel Başkanı İbrahim Biter, Müzik Yapımcısı Şahin Özer, Yeni Birlik Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) Başkanı Okan Sarıkaya, UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli, Show TV Genel Yayın Yönetmeni Rıdvan Bıyık, tanınmış Haber Sunucusu Gökhan Taşkın, Yazar ve Öğretim Görevlisi Yelda Kırçuval, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Irak Türkmen Basın Konseyi İcra Kurulu Üyesi Güngör Yavuzaslan toplantıda kısa birer konuşma yaptı.

Akademi Beyoğlu Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ve gazetecilik mesleğinin dünü, bugünü ile yarınının masaya yatırıldığı toplantı, UYGAD Genel Başkan Vekili olan, aynı zamanda toplantının moderatörlüğünü yapan, Takvim Gazetesi Haber Müdürü ve program yapımcısı Mevlüt Yüksel’in açılış konuşmasıyla başladı.

Dernekle ilgili genel bir paylaşımda bulunan Yüksel’in ardından, siyasetçi Metin Külünk, mesleğin önemine ve gücüne vurgu yapan bir konuşma gerçekleştirdi. Cüneyt Yüksel'in sivil toplum kuruluşlarına ve de UYGAD'ın geleceğine ilişkin düşüncelerini anlattığı toplantı, Profesör Yusuf Kalko'nun yaptığı sunum ile devam etti.

GECENİN SÜPRİZİ DÜNYACA ÜNLÜ BOKSÖR AVNİ YILDIRIM OLDU

Gecenin asıl süpriz ismi dünyaca ünlü Boksör Avni Yıldırım oldu. Yıldırım da bir konuşma yaparak katılımcılara hitap etti.

Yıldırım, Muhammed Ali ve Mike Tyson’un ilk şampiyonluk isimlerini dünyaya duyurdukları, Dünya Boks Şampiyonası'nı düzenleyen dört büyük kuruluştan biri olan Dünya Boks Konseyi'nin (WBC) organize ettiği WBC Süper Orta Siklet Dünya Boks şampiyonasının favori ismi olarak görülüyor.

Gecede; UYGAD Genel Başkan Yardımcısı Bekir Hallaç, Recebiye Çataksezer, Ayetullah Coşkun, Sebahattin Acar, Remzi Tanış, Ahmet Üner ve İbrahim Dinç ile TRT Arapça Tercüman Muhabiri Ömer Adil Gül de katılımcılar arasındaydı.

Gecenin finalinde 26 Mayıs 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan kongre ve iftar yemeğinin de duyurusu yapılarak sonlandırıldı.

Haber: UYGAD

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI