TEBRİKLER TÜRKİYE…

İşte Hoşgörü…İşte Demokrasi…

TEBRİKLER TÜRKİYE…
TEBRİKLER TÜRKİYE… İbrahim Dinç
Bu içerik 1372 kez okundu.

İşte Hoşgörü…İşte Demokrasi…

Özellikle katılımın her zamankinden daha fazla olması bakımından ve de iki küçük beldemizde meydana gelen üzücü olay dışında herhangi bir hadisenin vuku bulmaması ülkemizdeki demokratik ruhun ne denli olgunlaştığının bir göstergesidir.

İki büyük metropoldeki seçim sonuçlarıyla ilgili bazı şaibeli haberler bizleri derinden üzmüştür. İlgili kurumlarımızın bu konuda doğru olanını ve gereğini yapacağına inancımız tamdır.

Şüphesiz kaybetmekte kazanmak kadar onurlu bir sonuçtur. Önemli olan demokrasilerde halkın teveccühüdür. Hiç kuşkusuz seçmenlerimizde, liderlerimizde bunun bilincindedirler. Önemli olan ülkemizi çağ atlatacak hayati projelerin kesintisiz hayata geçirilmesidir. Yerelde yapılan bu yarış hiç kışkumuz yok ki bir hizmet yarışıdır. Önemli olan güzel ülkemizin müreffeh olması, güzel insanlarımızın da huzurla yaşamasıdır.

Asırlardır ülkemiz üzerinde oynanan türlü türlü oyunlarla 'Böl-Parçala-Yut' taktiğiyle ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına engel olunmaktadır. Dünyaya örnek teşkil edecek demokratik olgunluktaki siyasi anlayışımız her türlü tehdit ve tehlikenin üstesinden gelecek güce sahiptir. Bu inançla yapılan yerel seçimin ülkemize hayırlı olması dileğiyle yeni dönemde halkımızın teveccühüyle seçilen tüm yerel yöneticilerimize başarılar dileriz…

Son dakika: Bakan Albayrak'tan flaş açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Seçimler ülkemize, milletimize, demokrasimize hayırlı olsun. Sandığa gidip oy kullanan, demokrasiye sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçim geride kaldı. Bizim için ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4,5 yıllık kesintisiz bir dönem başlıyor." dedi.

THYAlman Lufthansa’yı geçti

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, Avrupa’da sundukları koltuk kapasitesi ile Alman Lufthansa’yı geçtiklerini duyurdu.

Türk Hava Yolları, mevcut koltuk kapasitesini 2019 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 1,6 artırarak Avrupa'da üçüncü sıraya yükseldi

"2023 hedeflerine adım adım.

THY, Avrupa'da sunduğu koltuk kapasitesi ile Lufthansayı geçerek 3'üncülüğe yükseldi. Ekşi'nin yayınladığı tabloya göre birinci sırada Ryanair, ikinci sırada ise EasyJet ve üçüncü sırada ise Türk Hava Yolları yer aldı. Listede, Lufthansa ise dördüncü sırada gösterildi.

THY Bu Yıl 80 Milyon Yolcu Taşımayı Hedefliyor
Türk Hava Yolları geçtiğimiz yıl 75,2 milyon yolcu taşıdı. İstanbul Havalimanı'na taşınmanın olmasıyla beraber uçak ve uçtuğu nokta sayısı daha da artacak olan Türk Hava Yolları bu yıl iç hatlarda 33 milyon, dış hatlarda ise 47 milyon olmak üzere toplam 80 milyon yolcu taşımayı hedefliyor. Türkiye'de yüzde 3, Orta Doğu'da yüzde 11, Avrupa'da yüzde 6, Asya-Uzak Doğu'da yüzde 8, Amerika'da yüzde 7, Afrika'da yüzde 15 kapasite artışı gerçekleştirerek toplamda yüzde 7-8 artışla yaklaşık 195 milyar AKK (Toplam Arz Edilen Koltuk Km) seviyelerine ulaşmayı planlıyor. Yolcu doluluk oranının ise yüzde 81-82 aralığında olması bekleniyor. THY bu yıl ayrıca yaklaşık 14,1 milyar dolar tutarında satış geliri elde etmeyi hedefliyor.

Kaynak:Takvim

Hedef: 2023-2053-2071…Durmak yok, yola devam…

Anadolu Yakası Haber

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU