MALTEPE ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU’NDAN AHDE VEFA ÖRNEĞİ BİR DAVRANIŞ

“Gönlü geniş ama kalpleri küçük yavrular…” Ne güzel bir ifade. Dilimizin zenginliğini görüyor musunuz?”

MALTEPE ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU’NDAN AHDE VEFA ÖRNEĞİ BİR DAVRANIŞ
MALTEPE ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU’NDAN AHDE VEFA ÖRNEĞİ BİR DAVRANIŞ İbrahim Dinç
Bu içerik 2383 kez okundu.

Maltepe Ataköseoğlu İlkokulu (Kardeş Köy Okulu Projesi) kapsamında Doğu Anadolu Bölgesi  Erzurum ilinin Pazaryolu ilçesindeki Sefer Zengin İlkokulu ile kardeş okul oldular.  Okul Müdürü Fatih Albayrak tarafından  başlatılan bu projede  ilk olarak kitap ve kırtasiye  malzemelerini Pazaryolu’na gönderilmesi ile başladı. Daha sonra öğrenciler arasında  mektup arkadaşlığı yapıldı.

Okul Müdürü Fatih Albayrak;” Bu bizim doğduğumuz topraklara vefa  borcudur”  dedi.

Pazar Yolu İlçe Millî Eğitim Müdürü Selahattin Toraman  Maltepe Ataköseoğlu İlkokulu Müdürü Fatih Albayrak’a yazdığı mektupta;  ‘’Doğu da bir köy okuluna göndermiş olduğunuz  hediye  paketleri  tarafımızdan teslim alınmış  olup; ilkokul öğrencilerimizden ihtiyacı  olanlarına dağıtılmak  üzere okul müdürüne teslim edilmiştir. Kadirşinas yardımlarınız okullarımız arasındaki uzaklık farkını yakınlaştırmıştır. Sizleri en derin duygularımla tebrik ediyor; öğretmenlerinizin  mesleki hayatlarında başarılı, özel hayatlarında sağlıklı ve mutlu olmalarını yüce Allah ‘tan niyaz ediyorum. Bu vesil ile gönlü geniş ama kalpleri küçük olan o yavrularımızı da yürekten kutluyorum” dedi

Maltepe Ataköseoğlu İlkokulu  Müdürü Fatih Albayrak ; önümüzdeki günlerde  köy okulundaki kardeş öğrencilerimizi İstanbul‘a  davet edip tarihi yerleri gezdireceğiz .  Bizim öğrencilerimizin de  köy ortamını  ve şartlarını görmeleri için  Pazaryoluna  gezi yapacağız. Bu ziyaretimizle de öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşmasını sağlayacağız” dedi.

Haber: Yavuz ALBAYRAK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU