AKBATI KOŞUSU’NDA, OTİZM İÇİN KOŞULACAK

“Yaşamak çok güzel” sloganıyla yaşama dair tüm güzellikleri misafirleriyle buluşturan Akbatı AVM, 24 Mart Pazar günü misafirlerini spor, sağlıklı yaşam ve iyilik ekseninde buluşturacak.

AKBATI KOŞUSU’NDA, OTİZM İÇİN KOŞULACAK
AKBATI KOŞUSU’NDA, OTİZM İÇİN KOŞULACAK İbrahim Dinç
Bu içerik 1726 kez okundu.

Bu yıl ikinci kez “Akbatı Koşusu’nu” gerçekleştirecek olan Akbatı, koşudan elde edeceği gelirle Tohum Otizm Vakfı’nı destekleyecek.

Akbatı Koşusu, 24 Mart Pazar günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında Esenyurt/Bahçeşehir’de, koşuya ve iyiliğe gönül vermiş tüm misafirlerini ağırlayacak. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Akbatı Koşusu’nun kayıt gelirleri ile yine Tohum Otizm Vakfı desteklenecek.

Yediden yetmişe her yaştan misafiri spor, sağlıklı yaşam, toplumsal farkındalık ve iyilik ekseninde birleştiren koşuda üç farklı parkur olacak. Yetişkinler için 10km ve 5km parkurlarında yol koşusu ve 4-12 yaş kategorisinde minik sporseverler için kısa mesafeli Akbatı Çocuk Koşusu. Misafirler koşunun ardından Festival Park alanında devam edecek etkinliklerde keyifli bir gün geçirirken saat 14.00’da sahne alacak Geveze ve Orkestra Fazla Mesai konseri ile müziğin iyileştirici ve birleştirici gücünü hissedecekler.

Son olarak koşuda kendilerini göstermek isteyen sporseverler için mart ayı boyunca her hafta sonu yetişkin ve çocuklar kategorisinde grup antrenmanları düzenlenecek. Koşuya kayıt ve detaylı bilgi için www.akbatikosu.com ziyaret edilebilir.

Program:

07.30- Kit Dağıtımı ve açılış

10:00- 10K koşusu

10:10- 5 K koşusu

10:30- Akbatı Çocuk Koşusu

12:30- Ödül Töreni ve ardından Festival Park etkinlikleri

Akbatı Hakkında

Akkök Holding’in gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO A.Ş. tarafından hayata geçirilen Akbatı, 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dinlenme ve buluşma adresi olan özel tasarımlı alanlar, çocuk oyun ve eğitim alanları ile dünya mutfaklarını buluşturan restoranların yer aldığı Restaurantlar Meydanı ile hizmet vermektedir. Akbatı, aldığı ödüllerle ulusal ve uluslararası platformlarda da başarısını tescillemiştir. Akbatı, yeşil bina değerlendirme sistemi olan BREEAM In Use (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) Sertifikasına “Excellent” seviyesinde sahiptir.

Tohum Otizm Vakfı hakkında

"Otizm Spektrum Bozukluğu" olan çocukların erken tanısının konulması, özel eğitimi ile topluma kazandırılmasına öncülük edilmesi ve bunun yurt çapında yaygınlaştırılması amacıyla, kar amacı gütmeyen ve kamu yararını gözeten bir sağlık ve eğitim vakfı olarak 15 Nisan 2003 tarihinden bu yana çalışmalarını yürütüyor.

Haber: Fatma Yavuz ASLAN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU