ANADOLU YAKASININ DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ

“Başarılı Çalışmalarıyla Namı Ülke Sınırlarını Aşan Sancaktepe Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu”

ANADOLU YAKASININ DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ
ANADOLU YAKASININ DÜNYAYA AÇILAN PENCERESİ İbrahim Dinç
Bu içerik 487 kez okundu.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında başlayan ve 5 ay süren ´´The Big Suprise! European Day of Languages´´ (Avrupa Dilleri )adlı Etwinning projesini başarıyla tamamladı. Projeye 24 ülkeden 72 okul katılarak, hem kendi anadillerinde hem de yabancı dillerde etkinlikler yaptılar.

Projenin başarılı  İngilizce Öğretmeni Hanise Kocaarslan ULUDAŞ;” Bu etkinlikler sayesinde öğrencilerimizin farklı dillere ve kültürlere olan ilgisi ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonları arttı” dedi.

Her yıl yaptığı yeni çalışmalarla dikkatleri üzerinde toplayan Okul Müdürü Mete Bayrakçeken; “Okulumuzda proje kapsamında Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz Avrupa dilleri sergisi yaparak, yabancı ortaklarla internet aracılığı ile canlı görüşme ve yazışmalar gerçekleştirdiler. Ayrıca kurulan mektup arkadaşlığı ile öğrencilerimiz hem yabancı dillerini kullanma fırsatı yakaladılar hem de kendi anadilimiz Türkçeden kelime öğretme fırsatı buldular. Ayrıca bu proje, öğretmen ve öğrencilerimizin hazırlayıp yayınladığı günlük yaşamı içeren  Türkçe kelimeler sözlüğü ile dilimizin tanınmasını sağladılar” dedi.

Projenin başarılı İngilizce Öğretmeni Hanise Kocaarslan ULUDAŞ ; Yurtdışı ortaklarımızdan gelen üzerinde Türkçe kelimeler olan mektup ve kartlar, ayrıca Türk Bayrağımızın çizilip boyanması bizim için gurur verici unutamayacağımız bir tablo oldu. Projemiz bu kültürel çalışmalar ile Fransa Ulusal Ajans tarafından Kalite ödülüne layık görüldü. Proje sonunda ortak okullarla birlikte Online Magazine ( Dergi) yayınlandı. Bu mozaikte yer almak hem ülkemiz adına, okulumuz adına hem de öğrencilerimiz adına büyük bir gurur vesilesi olduğunu belirtiler.

Yayınlanan Online Magazine  dergimizin web adresinden daha detaylı bilgi alabilir ve bizleri takip edebilirsiniz.  (https://madmagz.com/magazine/1419871)

“Eğitimin sesi ve kulağı Anadolu Yakası Haber yayın ekibi olarak başarılı Öğretmen ve Öğrencilerimizi kutluyor ve onlara başarılarının devamını diliyoruz. (www.anadoluyakasihaber.net)”

Haber: İbrahim DİNÇ

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
MALTEPE ÜLKÜDER’DEN GELENEKSEL İFTAR SORASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI
TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN GÖNÜL SOFRASI