KADIN GİRİŞİMCİLER KOOPERATİFÇİLİK ÖDÜLÜ İSTANBUL’A VERİLDİ

S.S. Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından "Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik" ödülü verildi.

KADIN GİRİŞİMCİLER KOOPERATİFÇİLİK ÖDÜLÜ İSTANBUL’A VERİLDİ
KADIN GİRİŞİMCİLER KOOPERATİFÇİLİK ÖDÜLÜ İSTANBUL’A VERİLDİ İbrahim Dinç
Bu içerik 463 kez okundu.

Ankara Ticaret Odası Kongre ve Sergi Merkezinde yapılan II. Türkiye Kooperatifler Fuarı Ödül Töreni’ne Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi de katıldı.

Sosyal Alanda Kooperatifçilik, Genç Girişimcilik Alanında Kooperatifçilik, Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik, Akademik Alanda Kooperatifçilik ve Kooperatifçilik Alanında Üstün Hizmet ödüllerinin dağıtıldığı tören yoğun ilgi gördü.

"Kadın Girişimciliği Alanında Kooperatifçilik" ödülüne layık görülen S.S. Sarıyer Mahalle ve Köyleri Kadın Çiftçiler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün katkılarıyla 2012 yılında kuruldu.

Kısa sürede yapmış olduğu başarılı çalışmalar ve örnek projeleriyle kooperatif ortaklarına ve kadın girişimcilere örnek oldu. İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün çeşitli tarihlerde kooperatifçilik, örtü altı sebze ve süs bitkileri yetiştiriciliği ile bitki hastalık ve zararlarına karşı entegre mücadelesi konularında eğitim verdiği kooperatif üyeleri; seralarda üretmiş oldukları süs bitkileri, sebzeleri İstanbul başta olmak üzere çevre il ve ilçelerin hizmetine sunuyorlar.

Haber: Murat AKAN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU