BİR GENÇLİK…

bir gençlik "zaman bendedir ve mekân bana emanettir! " şuurunda bir gençlik...

BİR GENÇLİK…
BİR GENÇLİK… İbrahim Dinç
Bu içerik 437 kez okundu.

BİR GENÇLİK…

bir gençlik "zaman bendedir ve mekân bana emanettir! " şuurunda bir gençlik...

"kim var! " diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert "ben varım! " cevabını verici, gözü kara ve o nisbette strateji ve taktik sahibi bir gençlik...büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı farkedecek kadar gözü keskin bir gençlik...

Evet! …bu gençliği karşımda görüyorum.          

                                                Necip Fazıl KISAKÜREK’ten…

Anamın altıncı çocuğu olarak Anadolumuzun Bingöl ilinin Kığı ilçesinde dünyaya geldim. Anadolu’dan ailemle birlikte göç ederek 1996 yılında İstanbulumuzun güzide ilçesi “Eğitim Kenti” Tuzlamıza yerleştim.

Lise öğrenimimi Tuzla’da tamamladım. Ailemden almış olduğum terbiye gereği büyüklerime saygıyı, küçüklerime sevgiyi özüme nakşettim. Göreve bağlılık ve sadakat karakterimdir.  Halka hizmet, Hakk’a hizmettir inancıyla bu göreve talib oldum. Tuzla’nın ve Tuzlalı genç kardeşlerimin ağzı, kulağı ve gözü  olacağım.

Siz değerli büyüklerimin yetiştirdiği imanlı, kalbi vatan aşkıyla çarpan genç bir kardeşiniz olarak sizlerden edindiğim tecrübelerin bizden sonraki kuşaklara taşıyıcısı ve hizmetkârı olacağım.

Genç kardeşlerimle elbirliği, gönül birliği yaparak kutsal davamızı kucaklayıp gelecekteki parlak ufuklara doğru götürmek için gece ve gündüz çalışacağım. Çünkü bizim liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN yorulmak nedir bilmiyor. Bugün  bu kutsal davaya gönül vermiş milyonlarca insan selinin bir neferi, naçizane kardeşiniz “Bendeniz Mustafa ÇERÇİ” olarak aynı hizmet aşkı ve heyecanıyla ‘Önce Millet, Önce Vatan’  diyerek çalışmaya Allah’ın izniyle hazır ve nazırım. Takdir Mevlâdan…O’nun dediği olur.

Sözün özü; “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağı hep birlikte TÜRKİYE“ olacağız.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU