ONLARDA ARAMIZDA YAŞAYAN CANLAR

Beşiktaşlı Çarşı Grubu gönül dostu genç kardeşlerimiz 16 Ocak Pazar günü saat 13.00-17.00 arası yüzlerce sadık dostların bulunduğu Tuzla Barınağında çok anlamlı ve bir o kadarda bizleri ziyadesiyle mutlu eden hayırlara vesile olacak bir etkinlik gerçekleştirdiler.

ONLARDA ARAMIZDA YAŞAYAN CANLAR
ONLARDA ARAMIZDA YAŞAYAN CANLAR İbrahim Dinç
Bu içerik 416 kez okundu.

Beşiktaşlı Çarşı Grubu gönül dostu genç kardeşlerimiz  16 Ocak Pazar günü saat 13.00-17.00 arası yüzlerce sadık dostların bulunduğu Tuzla Barınağında çok anlamlı ve bir o kadarda bizleri ziyadesiyle mutlu eden hayırlara vesile olacak bir etkinlik gerçekleştirdiler.

Onlar sadık dostlarımız…

Önlerine ne koyarsanız onlarla karnını doyurup bir kenarda bir tas içinde içecek bir suyu da varsa onunla yetinip ait olduğu kapıyı canı pahasına koruyan dostlar.

Bugün gönlü sevgi dolu hanım kızlarımız, genç delikanlılarımız. Onlara gönülden destek olan çok değerli sanatçılarımız, işadamlarımız binlerce can havanın yağışlı, soğuk olduğuna aldırış etmeden Tuzla Hayvan barınağında bir araya gelip onları sevdiler, karınlarını doyurdular, yaralarını sardılar ve kocaman bir alanı doldurdular. O alanda gönülleri sevgi dolu tek yürek, tek bilek oldular. Gelirken önümüzdeki kar, kış, soğuk havaları düşünerek onlara 100 adet te barınak getirdiler.

Gençlerimizin çok sevdiği değerli sanatçılarımız Ömür Gedik ve Murat Başaran’da bu gönlü sevgi dolu genç kardeşlerini yalnız bırakmadı.

Onların üzerimizdeki haklarını unutmayalım…

Bizim dinimizde, töremizde ağzı, dili olup ta konuşamayan bu canlar hakkında  onların insanlar üzerinde hakları olduğunu bilmemiz gerekir. Tüm insanlarımız imkanları ölçüsünde bu canların karınlarını doyursa, sürücülerimiz daha dikkatli araç kullanıp onları ezerek öldürmese veya sakat bırakmasa ne olur?

Daha yakın  bir geçmiş zamana kadar maalesef belediye zabıtalarımız tarafından bu canlar ya tabancayla vurularak ya da zehirli yiyeceklerle öldürülüyordu. Bugün ise İBB’yi canı gönülden tebrik etmemek büyük ayıp olur. Onların sayesinde bugün bizler burada bir araya gelerek unutamayacağımız bu çok anlamlı ve bir o kadar da çok faziletli bir vazifeyi icra ederek  bu güzel manzarayı oluşturmuş bulunuyoruz.

Sevelim, sevilelim. Dünya kimseye kalmaz…

Sevgili gençler, yardımsever dostlar hepinizden Rabbım razı olsun. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun…

Anadolu Yakası Haber

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU