TÜRK KIRTASİYE SEKTÖRÜ DÜNYA PAZARINA AVANTAJLI FİYAT SUNUYOR

Dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri fuarı Messe Frankfurt Paperworld, 26-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Türkiye, bu yıl 41’i TÜKİD üyesi 68 firma ve yeni ürünleriyle fuarda resmen gövde gösterisi yapacak. Türk kırtasiye sektörünün trendlerin belirlenmesinde yön gösterici olduğunu belirten TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Özellikle kağıt grubu, dosyalama grupları ve okul öncesi boyama ile etkinlik malzemeleri ürünlerimiz dünya pazarının gözdelerinden” dedi

TÜRK KIRTASİYE SEKTÖRÜ DÜNYA PAZARINA AVANTAJLI FİYAT SUNUYOR
TÜRK KIRTASİYE SEKTÖRÜ DÜNYA PAZARINA AVANTAJLI FİYAT SUNUYOR İbrahim Dinç
Bu içerik 391 kez okundu.

Dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri fuarı Messe Frankfurt Paperworld bu yıl 26-29 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak. 2018’de Türkiye’den 44 Türk firması fuara katılırken, bu yıl 41’i Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) üyesi toplam 68 firma fuarda yerini alarak adeta çıkarma yapacak.

Trendleri Türkiye belirliyor

2018’de Türk şirketlerinin stantlarının hiç boş kalmadığını söyleyen TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Hedefimiz bu yıl geçen yılı da geçmek” dedi. Türk firmalarının özgün ve kullanışlı modern tasarımlarının trendlerin belirlenmesinde yön gösterici olduğunu anlatan Şendil, şunları kaydetti: “Özellikle ülkemizde üretilen kağıt grubu ürünleri, dosyalama grupları ve okul öncesi boyama ile etkinlik malzemeleri kalite ve tasarımları ile dünya pazarının gözdelerinden. Türk firmaları kırtasiye sektöründeki ana ürünlerin neredeyse tamamının imalatını yaparak dünya pazarına avantajlı fiyatlarla sunuyor. Bugün kırtasiye bazında 15 milyon euro ihracat yapan firmalarımız var.”

Teknolojik gelişmeler ilgiyi arttırıyor

Kırtasiyeye olan ihtiyacın hiçbir zaman ölmeyeceğini vurgulayan Şendil, sektörde kullanılan teknolojik araçların çeşitlenmesinin kırtasiye ihtiyaçlarına olan ilginin her zaman zirvede kalmasına sebep olduğunu söyledi. “Teknolojiyi yakından takip ederek ihtiyaca göre ürünler üretebilmek dinamik bir sektörün olmazsa olmazıdır” diyen Şendil, “Türk kırtasiye sektörü yeni teknolojilere yaptığı yatırımlar, kaliteli ve özgün tasarımlara verdiği önem sayesinde Avrupa’nın vazgeçilmezi haline geldi” diye konuştu.     

Editöre Not: 1985 yılında İstanbul Kırtasiye İmalatçıları, İthalatçıları ve Toptancıları Dayanışma Derneği adıyla kurulan ve günümüzde Tüm Kırtasiyeciler Derneği olarak yoluna devam eden TÜKİD, bugüne kadar taklit, sahte, korsan, sağlıksız kırtasiye ürünlerinin satışının önlenmesi ve nitelikli ürün kullanımını özendirilmesi konularında çok sayıda başarılı projeyi hayata geçirdi. Derneğin başkanlığını Vecdet F. Şendil yürütüyor.

Haber: CitiPR Eda SAĞLAM

edasaglam@citipr.com

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU