SANCAKTEPE, YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI DESTEĞİ

Sancaktepe, Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu her yıl Kızılay’a kan bağışında bulunarak kan bağışı kampanyasını destek vermeye devam ediyor

SANCAKTEPE, YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI DESTEĞİ
SANCAKTEPE, YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI DESTEĞİ İbrahim Dinç
Bu içerik 654 kez okundu.

10 Ocak Perşembe günü saat: 9.00 ile 15.00 saatleri arasında gerçekleşen kan bağışı kampanyasına Okul Müdürü Mete Bayrakçeken, okul öğretmenleri ve hayırsever veliler katıldı. Sancaktepe Kızılayı ile tertiplenen kan bağışı kampanyasına bu yıl da ilgi oldukça fazlaydı.   

 Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareket eden Türk Kızılayı okullarla işbirliğiyle kan bağışı kampanyalarına devam ediyor.

Eğitimcilerimizin kan bağışı kampanyalarına öncülük etmeleri kan vermek isteyen yardımsever halkımıza da örnek oluyor.

Geçen yıl da eğitim kurumlarımızdan önemli ölçüde kan bağışı aldıklarını söylen Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Her yıl 3 milyon ünite kan bağışı almak zorundayız çünkü kan acil değil, sürekli bir ihtiyaç ve ülkemizin 1300 hastanesinde bu 3 milyon ünite kanımız her gün hastalara şifa oluyor.” dedi.

Her yıl Sancaktepe Kızılay’la işbirliği yaparak ‘Kan Bağışı Etkinliği’ düzenleyen Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu Müdürü Mete Bayrakçeken, eğitimcilerin kan bağışlamasının toplumda bu konuda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağını belirtti.

Bizlere ‘Kan Bağışı Kampanyası’ hakkında bilgi veren Bayrakçeken, “Kan vermek alışkanlık haline gelmeli” tavsiyesinde bulundu. Okul Müdürü Mete Bayrakçeken; kan bağışının hem hastaların sağlığına kavuşması hem de donörlerin daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için önemini vurguladı.

Okul Müdürü Mete Bayrakçeken; “Kan Bağışı Kampanyasına  gösterilen ilgiden dolayı Sancaktepe Kızılayına, kan bağışında bulunan Öğretmenlerine ve velilerine sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Anadolu Yakası Haber                                                                                                                                                        

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU