ÇOCUKLAR ENERJİ TASARRUFUNU ÖĞRENİYOR

Çocuklar Ülkesi KidZania, çocukları enerji tasarrufu hakkında bilinçlendirmeyi sürdürüyor. 100’den fazla mesleğin deneyimlendiği KidZania’da Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında farklı etkinlikler de düzenlenecek. Çocuklar bu etkinliklerde günlük hayatın her alanında yer alan enerjinin ne olduğunu ve tasarruf yöntemlerini eğlenerek öğrenecek.

ÇOCUKLAR ENERJİ TASARRUFUNU ÖĞRENİYOR
ÇOCUKLAR ENERJİ TASARRUFUNU ÖĞRENİYOR İbrahim Dinç
Bu içerik 277 kez okundu.

Şimdiye dek, Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’ndeki aktiviteye katılan 20 bini aşkın çocuğu enerji yolculuğuna çıkaran KidZania, 9-16 Ocak ‘Enerji Tasarrufu Haftası’ kapsamında farklı aktivite alanlarında da çocukları bilinçlendirmeyi sürdürüyor.

Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde çocuklara günlük hayatın her alanında yer alan enerjinin ne olduğu ve enerji tasarruf yöntemleri anlatılıyor. Çocuklar karbon ayak izi hakkında bilgi alırken, elektriğin şehre nasıl dağıtıldığını gözlemliyor ve “Enerji Tasarrufu Gönüllüsü” sertifikasının sahibi oluyor.

Enerji Tasarrufu Haftası kapsamında, çocuklar evlerinde kullanmak üzere El Sanatları Atölyesi’nde üzerinde “Suyunu Boşa Harcama” ve “Enerjini koru” uyarılı kapı askıları hazırlıyor. Böylece, tasarruf konusunda çevrelerini de bilinçlendirmiş oluyorlar. KidZania Üniversitesi’nde enerji tasarrufu eğitimi alan minikler ardından Sepaş Enerji Elektrik Merkezi’nde görevlendirilerek elektriğin şehre dağıtıldığı alanları gözlemliyor.

KidZania radyo ve gazetesinde de Enerji Tasarrufu Haftası’na vurgu yapan yayınlar yapılıyor. Toplam dört aktivitede görev alan KidZania ziyaretçileri çalışmalarının sonunda “Enerji Tasarrufu Gönüllüsü” etiketi almaya hak kazanıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI