GELEN MESAJ ÇİLEKEŞ MİNİBÜSÇÜ ESNAFINI HİÇ TE MUTLU ETMEDİ

Kadıköy-Pendik hattı minibüsçüleri çözüm beklerken Kartal Şoförler Odası’ndan mesaj geldi.

GELEN MESAJ ÇİLEKEŞ MİNİBÜSÇÜ ESNAFINI HİÇ TE MUTLU ETMEDİ
GELEN MESAJ ÇİLEKEŞ MİNİBÜSÇÜ ESNAFINI HİÇ TE MUTLU ETMEDİ İbrahim Dinç
Bu içerik 395 kez okundu.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız minibüsçü esnafımız bizlerle şu bilgileri paylaştı:

Bizler mağdur minibüsçü esnafları olarak yılbaşına doğru yan hatlara dağıtım beklerken Kartal Şoförler Odası'ndan bizlere bir mesaj geldi.

Gelen mesaj aynen şöyle: “Sayın üyemiz, bilindiği üzere C-50 Pendik-Kadıköy hattımızda 366 adet minibüs ile hizmet vermekteyiz. Bu sayı çok yüksek olduğundan 16.04.2015 tarihinde bir yazı yazarak 65 aracın havuza alınmasını İBB’ den talep etmiştik. 07.11.2018 (dün) tarihinde belediye yetkilileriyle yapılan toplantıda istanbul genelinde bütün minibüs hatlarında yolcu taşıma standart sayılarının 475 olarak belirlendiği; Kadıköy-Pendik hattında yolculuk sayısının 476 kişi olarak tespit edildiğinden bu hattan dağıtım yapılmayacağı söylenmiştir. Esnaf Odası yetkilileri olarak itirazlarımızı ilgililerimize gerekçeleriyle anlattık” bilgilerinize dendi.

Odanın bizlere gönderdiği mesaj bu. Belediyenin bu açıklaması tamamen baştan savma ve gerçeği yansıtmıyor. Eğer standart 475 kişi günlük ve bizim araçlarımız garip bir şekilde 1 kişi fazla taşıyarak bu haktan faydalanamıyorsa yan hatlardaki minibüslerin günlük yolcu kapasitesi bizim araçlarımızın en az  2 katı. Sabah ve akşam iş saatlerinde insanlar araçlara binemiyor. Aşırı doluluktan dolayı ve çoğu hatta insanlar kapılardan sarkarak yolculuk yapıyor.

Banliyo treninin açılmasına çok az bir süre kaldı. Bizim güzergâhımız Pendik-Kadıköy hattıyla paralel bir güzergâh. Bu da bizim tamamen mağdur olacağımız anlamına geliyor. Yan hatlardaki araç sahipleri bizzat kendileri  İBB’ ye resmen yalvarıyorlar. Bizim duraklarımıza araç verin, yetişemiyoruz talebe diyerek. Buna rağmen İBB yetkilileri sudan sebeplerle bu dağıtımı gerçekleştirmiyor ve mağduriyet devam ediyor.

Bizler ilahi adalete güveniyor ve inanıyoruz. Halka hizmet, Hakk’a hizmettir düsturuyla vazifemizin kutsal olduğuna inanıyoruz.

Anadolu Yakası Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI