KOCASEYİD (KAHRAMAN ASKER SEYÎD ONBAŞI)DUALARLA YÂD EDİLDİ…

Çanakkale Savaşı’nın yazgısını değiştiren Kahraman Asker Seyîd Onbaşı doğduğu köyü olan Kocaseyit Köyü’nde Kocaseyîd’in aziz ruhuna mevlîd okutularak yâd edildi.

KOCASEYİD (KAHRAMAN ASKER SEYÎD ONBAŞI)DUALARLA YÂD EDİLDİ…
KOCASEYİD (KAHRAMAN ASKER SEYÎD ONBAŞI)DUALARLA YÂD EDİLDİ… İbrahim Dinç
Bu içerik 396 kez okundu.

Balıkesir’in havran ilçesinde 1 Aralık 1939  senesinde Hakk’a yürüyen Kahraman Asker Seyîd Onbaşı doğduğu ve ahirete irtihâl ettiği Kocaseyîd Köyü’nde ahirete irtihâlinin 79’uncu sene-î devriyesinde aziz ruhu için okutulan mevlîd-î şerifle yâd edildi.

Kocaseyid Köyün’de düzenlenen mevlîd törenine Balıkesir Vali Yardımcısı İsmail Demirhan, Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Karakol Komutanı Kd. Albay Süleyman Kılıç, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Havran Müftüsü Ahmet Mehmetalioğlu, Kocaseyidîn torunları Mehmet Yikar, Şaban Çabuk, Bayram Özçetin, Muhammed Yikar, Kocaseyid Köyü Muhtarı Fahrettin Kahraman ve kalabalık bir halk kitlesi katıldı.

Havran Müftüsü ve yanında hazır bulunan mevlîdhanların icra ettiği mevlîd tilavetini mevlîd merasimine katılanlar pür dikkat dinlediler. Yapılan duaların ardından mevlîde katılanlara mevlîd  yemeği ve lokma ikramından sonra Kocaseyîd’in kabr-î şerifi ziyaret edilerek tüm şehîdlerimizin aziz ruhları için dualar okundu.

Anadolu Yakası Haber

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU