SANCAKTEPE YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN BİR İLK

Okullarda tiyatro etkinliğinde bir ilki gerçekleştiren Sancaktepe Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğretmenleri izleyicilerin büyük takdirini kazandı.

SANCAKTEPE YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN BİR İLK
SANCAKTEPE YAHYA KEMAL BEYATLI İLKOKULU’NDAN BİR İLK İbrahim Dinç
Bu içerik 856 kez okundu.

 

“ÖĞRETMENLER SAHNEDE ÖĞRENCİLER SEYİRDE”

“Bir atlı akınlarda çocuklar gibi şendik,

Bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik…”

                 Yahya Kemal Beyatlı

(Bizlere unutamayacağımız eserler bırakan tüm büyüklerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz…)

Adına yaraşır bir etkinlik…

Okullarda tiyatro etkinliğinde bir ilki gerçekleştiren Sancaktepe Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğretmenleri izleyicilerin büyük takdirini kazandı.

Geçen eğitim ve öğretim yılında sahneye hazırlanan oyun Okul Öğretmenlerinden Hüseyin Ölmez’in bir elim trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesinden dolayı sahneye konulamamıştı. (Bu vesileyle Merhum Hüseyin Ölmez Öğretmenimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz…)

Çok şükür projemiz yarım kalmadı…

Gönüllü okul öğretmenlerinin oluşturduğu oyuncu kadrosu yılmadan “TEMBELLER ÜLKESİ” adlı oyunu sahneye hazırladılar.

Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunu salonu dolduran misafirler ilgiyle izlediler.

Okul Müdürü Mete BAYRAKÇEKEN; “Daha çiçeği burnunda bir okuluz. Eğitim ve öğretim hayatımızda yeni olmamıza rağmen tüm arkadaşlarımızla kenetlendik. Birlik ve beraberlik ruhuyla tüm engelleri göğüsledik. Arkadaşlarımızın azmi ve gayretleriyle çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. İnanıyorum ki bunların içerisinde en göz dolduranı değerli arkadaşlarımın hazırladıkları bu güzel tiyatro oyunu oldu. İlçe Kaymakamımız Sayın Adnan Çakıroğlu, İlçe Milli eğitim Müdürüm Sayın Hüseyin Aydoğdu, Şube Müdürlerim, Okul Müdürü arkadaşlarım, Saygıdeğer velilerim ve öğretmen arkadaşlarım öğrencilerimizle birlikte sahneye konan bu güzel oyunumuzu sonuna kadar izleyerek kendilerini yalnız bırakmadıklarını” belirtiler.

“Öğretmenler Sahnede Öğrenciler Seyirde” projesi kapsamında hazırlanan Tembeller Ülkesi adlı oyunumuz ödev yaparken yorulan ve hayaller kuran Pınar'ın Tembeller Ülkesi Kralı ve Yalancı'ya aldanarak Tembeller Ülkesi'ne gitmesini ve oradan tekrar kurtulmaya çalışmasını müzikli danslarla eğlenceli bir şekilde anlatmaktadır. Tembeller Ülkesi'nde mutlu olmayan Pınar Sevgi ve Akıl Kraliçesi ile perilerin yardımıyla Tembeller Ülkesi'nden kurtulmaya çalışacaktır.

Tamamı Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu öğretmenlerinden oluşan oyuncular uzun bir çalışma sonrasında Yönetmenliğini Betül Binici İlaslan’ın yaptığı 2 perdelik oyunu Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde başarıyla sahneye uyarladılar.

Piyesin Oyuncuları: Nurgül Aktaş, Selma Sevinç, Merve Erdemirli, Betül Binici İlaslan, Burhan Gündüz, Şeyda Söylemez, Ayşe Tokgöz, Bircan Kocaağa, Tansu Özdemir,  Hülya Anadol ve Halime Arabacı.

Okul Müdürü Mete Bayrakçeken; “Tiyatro hayatın aynasıdır” prensibiyle yarının büyükleri sevgili yavrularımıza hayatı sevdirmek, onlara kültürel anlamda sanat sevgisi aşılamak, genel bilgi ve becerilerini pekiştirmek adına çok önemli bir etkinlik olduğuna inanıyorum. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde bir ilki gerçekleştirmenin heyecanıyla öğrencilerimizin ve bizlerin duyduğu hazzı ifade etmek isterim. Emeği geçen tüm öğretmenlerimi kutluyorum. Bizleri yalnız bırakmayan Sayın Kaymakamım Adnan Çakıroğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürüm Sayın Hüseyin Aydoğdu’ya, Şube Müdürlerime ve Okul Müdürü arkadaşlarıma bizleri yalnız bırakmadıkları için; Öğretmen arkadaşlarım, velilerim ve öğrencilerim adına teşekkürlerimi, saygılarımı arz ediyorum” dedi.

Anadolu Yakası Haber

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU