DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ’NDE HİJYEN VE ÖNEMİ SEMİNERİ

Tuzla Belediyesi ve Anadolu Vakfı işbirliğiyle Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi Emlak Konut şubesinde düzenlenen seminere konuşmacı olarak Dr. Fatih Bünül katıldı.

DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ’NDE HİJYEN VE ÖNEMİ SEMİNERİ
DÜNYA EL YIKAMA GÜNÜ’NDE HİJYEN VE ÖNEMİ SEMİNERİ İbrahim Dinç
Bu içerik 487 kez okundu.

Dr. Fatih Bünül, seminerde temizliğin önemi, tarihçesi, el yıkamanın hasta sağlığı ve günlük hayattaki önemi ile hijyen eğitimi konusunda bilgiler verdi. Su ve sabunla el yıkamanın kişisel hijyendeki önemine vurgu yapan Bünül, “Elin su ve sabunla yıkanmasıyla eldeki enfeksiyon oranlarında ciddi oranda azalma görülmüştür. Deri florası geçici ve kalıcı mikroorganizmalardan oluşur. Geçici flora günlük aktiviteler sırasında cilde bulaşan mikroorganizmalardan oluşur. Sabun ve su ile ellerin yıkanması durumunda ciltten tamamen uzaklaştırılabilir ancak kalıcı flora konusunda eli antibakteriyel sabunlar yada solüsyonlarla yıkamak gerekir” dedi.

Dr. Fatih Bünül, ellerin nasıl yıkanması gerektiğini de sunum eşliğinde anlatarak doğru bilinen yanlış yıkama örnekleri hakkında da bilgilendirdi.

Seminer ve eğitici faaliyetler için Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür eden Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi kursiyer anneleri, öğrendikleri bilgileri ilk önce aile bireyleri ile birlikte uygulamaya başladıklarını söyledi.

TUZLA HABER

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALTEPE ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU’NDAN AHDE VEFA ÖRNEĞİ BİR DAVRANIŞ
MALTEPE ATAKÖSEOĞLU İLKOKULU’NDAN AHDE VEFA ÖRNEĞİ BİR DAVRANIŞ
AKBATI KOŞUSU’NDA, OTİZM İÇİN KOŞULACAK
AKBATI KOŞUSU’NDA, OTİZM İÇİN KOŞULACAK