RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDAN “RUMELİ BALKAN TRAKYA TARİH KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİNE DAVET…”

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu tarafından 9-15 EKİM 2018 tarihleri arasında Beylikdüzü Etkinlik Alanı’nda “Rumeli Balkan Trakya Tarih Kültür ve Sanat Günleri” yapılmasına karar verildi.

RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDAN “RUMELİ BALKAN TRAKYA TARİH KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİNE DAVET…”
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDAN “RUMELİ BALKAN TRAKYA TARİH KÜLTÜR VE SANAT GÜNLERİNE DAVET…” İbrahim Dinç
Bu içerik 1327 kez okundu.

Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu; Yöresel lezzetlerden el sanatlarına,  Balkan coğrafyasını turistik açıdan tanıtanlardan eğitim kurumlarına, belediyelerden derneklerimize birçok standı ziyaret edip tarihi ve kültürel bir gezi yapma imkânına sahip olunacak bir etkinlik tasarladılar.
Her akşam 18.00’dan itibaren Rumeli, Balkanlar ve Trakya müziklerini tanıtacak gruplar ve yerel sanatçılar Beylikdüzü Etkinlik Alanına gelecek misafirlerin huzurlu bir atmosferde eğlenmelerine katkı sağlayacaklar.
Açılışın ilk akşamı 9 Ekim Salı günü Arif Şentürk ve Ağır Kapı Roman Orkestrası gecemize şenlik katarken, 10 Ekim akşamı da Rumelili Orhan Kemal sahne alacaklar. Federasyonumuzun gençlere göstermiş olduğu ilgi ve alakayı sanatsal anlamda da taşımak adına bu müziğe gönül vermiş dört gencimiz; “Gizem Sancaklı, Rumelili Yakup, Çiğdem Taştan ve Emirhan Çalışkan” 11 Ekim Perşembe akşamı sahnemize konuk olacaklar. 12 Ekim uma günü ise  Rumeli müziğinin prensi Rumelili Ekrem, 13 Ekimde ise Türkiye’ye Balkan müziğini sevdiren kişi Suzan Kardeş tanıtım günlerimize renk katacaklar.

14 Ekim’de Serhat Nişli, 17 Ekimde ise Sako Band ile Tarih kültür ve sanat günleri programı güzel hatıralarla son bulacak.
Evlad-ı Fatihan diye adlandırdığımız topraklardan göç eden bizler, kurucu unsuru olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde her daim kültürümüzü ve sanatımızı korumayı başarmış Rumeli, Balkan veya Trakya isimleriyle birlik ve beraberlik içerisinde aynı mozaiğin değişik renkleri olduk ve olmaya devam edeceğiz. Yolu Balkanlar’dan geçen, gönlü Balkanlar’da olan tüm dostlarımızı 09-15 Ekim tarihleri arasında sabah saat: 11.00’den gece saat: 23.00’a kadar sürecek etkinliğimize bekliyoruz.
Tüm gönül dostlarımıza duyurulur…
Kamuran ATAKAN
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyon 
Genel Başkanı 


İletişim : Hasan Hasanoğlu (0536 430 00 46)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI