AHİSİAD’DAN GÖRKEMLİ AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI

İstanbul Valiliği AHİLİK HAFTASI KUTLAMA KOMİTESİ üyesi AHİSİAD ın gerçekleştirdiği Ahilik Haftası Kutlamaları Ümraniye Programı; İstanbul Valiliği ve Ümraniye Kaymakamlığı Himayelerinde, Ümraniye Belediyesi, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ümraniye İlçe Müftülüğü ile birlikte, İlgili Sanayi ve Esnaf Odaları, Sivil Toplum Kuruluşları ile Ümraniye de ki tüm Mesleki Teknik Lise öğrencilerinin ve vatandaşlarımızın katılımıyla icra edildi.

AHİSİAD’DAN  GÖRKEMLİ AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI
AHİSİAD’DAN  GÖRKEMLİ AHİLİK HAFTASI KUTLAMASI İbrahim Dinç
Bu içerik 696 kez okundu.

Cevher Ağa Camiî’nde kılınan Cuma namazı çıkışında Protokolümüz ve Katılımcılar ile birlikte Ahi Yürüyüşü yapıldı.

Türkün töresi ve ilk mesleği örs te demir döverek açılan program , Şed kuşanma, Ahilik Beratı ve Günün Anısına hediye takdimleri ile devam etti.

“31.AHİLİK HAFTASI PROGRAMI” nda Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği (AHİSİAD) Kurucu Genel Başkanı İbrahim ÇAM Ahiliğin önemini belirten konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Türk Milleti’ nin bilinen tarihinden bugüne edepli esnaflığının, 12. yy’ da Selçuklular döneminde Ahi Evran-ı Velî ile üretimde, ticarette teşkilatlanması olarak karşımıza çıkan ve dahi günümüzde bir hafta hatırladığımız “Ahilik Haftamız” kutlu olsun.

Temennimiz ve gayretimiz “365 Gün Ahilik Seferberliği” ile üreticimizin, ticaret insanımızın Ahi düsturu ve edebi ile değerlerimizi yeniden kuşanıp “Lider Ülke Türkiye ‘vizyonuna katkı sunmasıdır.’

Haber: Sedat GÜNGÖRDÜ

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI