TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU, II. KADEME ANTRENÖR İNTİBAK KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu başkanı Suat Aksu ve Yönetimi seçildiği günden beri adından söz ettirecek yenilikler yapmaya devam ediyor.

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU, II. KADEME  ANTRENÖR İNTİBAK KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI
TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU, II. KADEME  ANTRENÖR İNTİBAK KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI İbrahim Dinç
Bu içerik 451 kez okundu.

Ülke çapında halk oyunları camiasının sorunlarını hızlıca tespit ederek çözme yolunda hükümet ve bürokratlar ile yoğun süren çalışmalar sonucunda camşianın köklü sorunlarından iki başlılığa son vererek usta öğreticilik ve antrenörlük kavramlarını birleştirerek Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun kontrolü altında antrenörlerin görev alacağı bir sisteme dönüştüren yönetim ilk adımı elinde usta öğreticilik olan eğitmenleri hızlı bir intibak eğitimi ile II. Kademe Antrenörlere dönüştürerek büyük bir adım attı. Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak yapılan eğitimler İstanbul’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nin konferans salonunda düzenlendi.

Federasyon Yöneticisi Özcan Urtekin ve İstanbul Temsilcisi Tolunay Gülsüm Özet ile birlikte Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Yalçın Urtekin ve Organizasyon Komitesi Marmara Bölge Temsilcisi Gökhan Bacak ile federasyonun diğer kurullarından görevliler ile başarılı bir kurs dönemi yöneten yetkililer, değerli öğretim görevlilerinin verdiği eğitimler sonucunda usta öğreticiler II. Kademe Antrenör oldular.

THOF İstanbul Temsilcisi Tolunay Gülsüm Özet konuşmasında “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği Olarak Başta Başkanımız Sn. Suat AKSU Beyefendi olmak üzere , Başkan Danışmanımız Sn. Erol ÖZTÜRK Beyefendiye ,Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürümüz Sn.Cihan KIVANÇ Beyefendi, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Özcan URTEKİN Beyefendi, Federasyon Eğitim Kurulu Başkanımız Sn. Lütfi DURSUN Beyefendiye ,Organizasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Yalçın URTEKİN Beyefendi, Marmara Bölge Organizasyon Sorumlusu Sn. Gökhan BACAK Beyefendi,  Basın Yayın Kurulu Sorumlusu Sn. Mehmet TUKSAL Beyefendi, Organizasyon Kurulu Üyemiz Sn.Barış HALİM ile Murat GÜLTEKİN Beyefendiye, Marmara Bölge Koordinatörü Sn. Serhat TURAK Beyefendi ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdüresi Sn. Hülya NARSAT Hanımefendiye, Öğretim Görevlilerimiz Sn. Mehmet AYBAKAN ve Sn. Sancar ÖZCAN Beyefendilere ,emekleri ile göz dolduran görev ehli arkadaşlarımıza ve son olarak Antrenör Adayı Arkadaşlarımıza performansları için sonsuz teşekkürler” dedi.

Kurs sonunda halk oyunlarımızın çeşitli oyunlarının sergilendiği coşkulu bir davul zurna kutlaması yapıldı ve seminerler sona erdi. Kararlı adımlarla çözüm üreten Suat Aksu ve Yönetimine ve organizasyonda emeği geçen tüm yetkilileri tebrik ediyoruz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
İL SAĞLIK MÜDÜRÜMÜZ PROF. DR. KEMAL MEMİŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI
15-19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI ÜMRANİYE’DEN COŞKUYLA KUTLANDI