BEYOĞLU’NDA SOKAK HAYVANLARI VANTİLATÖR İLE SERİNLİYOR

BEYOĞLU’NDA SOKAK HAYVANLARI VANTİLATÖR İLE SERİNLİYOR
BEYOĞLU’NDA SOKAK HAYVANLARI VANTİLATÖR İLE SERİNLİYOR İbrahim Dinç
Bu içerik 394 kez okundu.

Beyoğlu Belediyesi, hayvanların sıcak havalardan etkilenmemeleri için barınaklara vantilatör sistemi kurdu. Gün boyu aktif olan sistemle hem hayvanların serinlemesi sağlanıyor hem de barınaklarda oluşan kötü koku temizleniyor.

Beyoğlu Belediyesi aşırı sıcaklardan bunalan sokak hayvanları için harekete geçti. Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak hayvanları için barınaklara vantilatör sistemi kurdu. Barınaktaki yüzlerce sokak hayvanı, sıcak hava dalgasının etkisinden korunması için barınaklara takılan vantilatörle serinletiliyor. Barınaklara takılan vantilatörler gün boyu çalıştırılarak hayvanların sıcaktan rahatsız ve huysuz olmamaları da sağlanıyor.

HAYVANLAR RAHAT BİR NEFES ALDI

Beyoğlu Belediyesi Hayvan Barınağında vantilatör sistemiyle beraber görevliler hayvanları belirli aralıklarda su ile yıkayarak sıcak havalardan etkilenmemelerini sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra havalar çok sıcak olduğu için su kapları da yarım saatte bir değiştiriliyor. Ayrıca barınakta hayvanlar için oyun alanı da mevcut. Hayvanlar belirli aralıklarla bu oyun alanına çıkartılarak enerjilerini boşaltmaları sağlanıyor. Beyoğlu Belediyesi sokakta yaşayan hayvanları da ihmal etmiyor. İlçede bulunan bütün sokak hayvanlarının bakım, mama ve su gibi ihtiyaçları da yine belediye tarafından düzenli olarak karşılanıyor.

 BARINAKLARIMIZI VANTİLATÖRLERLE DONATTIK

Vantilatör sistemiyle hayvanların daha rahat olduğunu anlatan Beyoğlu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Metin Topcan, "Barınaklarımızı vantilatörlerle donattık. Bunun amacı 35 dereceyi bulan bunaltıcı sıcaklar. Biz insanlar bunaldığımız kadar hayvanlar da bu sıcakta bunalıyorlar. Hayvanlar müthiş bir rahatsızlık duyuyor ve huysuz oluyorlar. Vantilatör sistemiyle hem içerideki havayı sirkülasyon etmek hem de bir serinlik olması için bu projeye başvurduk. Gördük ki bu uygulamadan sonra hayvanlarımız daha da rahatladılar. Artık onların daha mutlu olduğuna inanıyoruz. Tabi onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. Bu vantilatör sistemiyle gelen misafirlerimiz hem kötü kokudan rahatsız olmuyor yerine daha güzel bir koku hissediyorlar ve teşekkür ederek ayrılıyorlar." dedi.

https://i.hizliresim.com/lZG6Vk.jpg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
NE GÜZELDİK ESKİDEN
NE GÜZELDİK ESKİDEN
   BÜYÜK DESTAN          Sadık Kemal TURAL kardeşime
BÜYÜK DESTAN Sadık Kemal TURAL kardeşime