PENDİK HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN HÜNERLİ ELLERİ

“Pendik HEM’in Yıl Sonu Sergisi İlgi Odağı Oldu…”

PENDİK HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN HÜNERLİ ELLERİ
PENDİK HALK EĞİTİMİ MERKEZİ’NİN HÜNERLİ ELLERİ İbrahim Dinç
Bu içerik 502 kez okundu.

01 Haziran 2018 Cuma günü Pendik Sahil Meydanında Pendik Belediyesinin katkılarıyla saat 16:30 da açılışı yapılan Pendik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ‘Yılsonu Sergisi’ İBB Başkanı Mevlüt UYSAL, Pendik Kaymakamı İlhan ÜNSAL, Pendik İlçe Belediye Başkanı Dr. Kenan ŞAHİN,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin YILMAZ ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle açıldı.

Tören İşaret dili kursiyerlerinin İstiklal Marşını İşaret dili kullanarak söylemeleri ile başladı.

Törende Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet MALIÇOK; ”İhtiyaç duyulan ve talep edilen hemen hemen her alanda kurs açtıklarını ve 3328 alanda kurs açabileceklerini ifade etti. Merkez ve merkeze bağlı binalarımız, belediye kültür merkezleri, semt konakları, kursiyerlerin yaşadığı en yakın okullar, camiler, cem evleri, siteler, dernekler, cezaevi ve de tüm kamu binalarının birer hayat boyu öğrenme mekanı olduğunu ve bu eğitim öğretim yılında buralarda kurs açıldı” dedi.

Mehmet Malıçok; 7' den 77' ye her yaş grubundaki vatandaşa eğitim vermek kaydıyla hizmet etmenin bir övünç kaynağı olduğunu belirtti. 01 Haziran itibariyle toplamda 36.978 kursiyere, 1836 kurs açıldığını, kurslarda 450' ye yakın eğitici görev aldığını sözlerine ekledi.

Törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt UYSAL ' da günün anlamına uygun konuşmalarını yaptılar. Akabinde Okuma Yazma Seferberliği kapsamında okuma yazma kurslarına katılan 2684 kursiyerden Sınıf Öğretmeni Hüseyin Rüştü GÜNGÖR hocamızın 4 kursiyerine temsili olarak sertifikaları verildi ve akabinde hep birlikte yıl sonu sergisi gezildi. Marifetli ellerin ürettiği eserler tek tek incelendi ve izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Not: 01-13 Haziran 2018 tarihleri arasında açık kalacak sergi Pendik Sahil Meydanı’nda 17:00-24:00 saatleri arasında gezilebilir.

Anadolu Yakası Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
TUZLA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ'NDEN AFET BİLİNCİ KURSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU
FATİH BİLGİ EVLERİNDE YILSONU COŞKUSU